RK73B1JTTDD331J
Mfr.Part #:
RK73B1JTTDD331J
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0603(1608 Metric) SMD/SMT Thick Film 330 Ω 5 % 125 mW 200 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance5 %
Length1.6 mm
Width800 µm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Case Code (Imperial)0603
Case Code (Metric)1608
Resistance330 Ω
Power Rating125 mW
Temperature Coefficient200 ppm/°C
Height450 µm
Voltage Rating50 V
Depth800 µm
Lead FreeLead Free
RoHSCompliant
Working Voltage50 V